Įvertinimai

2018 m. Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) jau aštuntąjį kartą įvertino geriausiai besitvarkančias šalies savivaldybes. Tarp 54 mažesniųjų Lietuvos savivaldybių Kauno rajonas užėmė antrą vietą, vos trimis balais atsilikęs nuo Klaipėdos rajono. Lietuvos laisvosios rinkos institutas nustatydamas savivaldybių indeksą vertina tiek investicinę, tiek socialinę aplinką. Ypatingai gerų rezultatų savivaldybė pasiekė investicijų ir plėtros, sveikatos ir socialinės rūpybos, turto valdymo bei administracijos srityse.

Kauno rajono savivaldybė aukštas pozicijas pelno dėl kelių priežasčių. Pirma, viešųjų paslaugų srityje (pavyzdžiui, viešojo transporto, buitinių atliekų surinkimo) sudarytos sąlygos konkurencijai, aktyviai veikia privatus sektorius. Be to, Kauno r. savivaldybės gyventojai 2016 m. tiek už šilumą, tiek už geriamąjį vandenį bei nuotėkų tvarkymą mokėjo vidutiniškai mažiau nei kitų mažųjų savivaldybių gyventojai.

Visą informaciją apie Lietuvos savivaldybių indeksą 2017 galite rasti čia.

Kauno rajonas - vienas tarp lyderių antrus metus iš eilės „Citadele“ banko inicijuotame tyrime „Verslo kliūčių žemėlapis 2017“, kuris leidžia identifikuoti didžiausias problemas, su kuriomis susiduria verslas šalies regionuose bei tuo pačiu skatina šių problemų sprendimą, tarpusavio verslo ir valdžios dialogą. Jo metu savo nuomonę apie verslo aplinką išsakė per 500 smulkių ir vidutinių įmonių, 33 regioninės verslo asociacijos, visų 60 savivaldybių administracijų atstovai. Sudarant žemėlapį remtasi ir statistiniais duomenimis apie ūkio subjektų veiklą. Kauno rajono savivaldybėje verslumo lygis yra 113% nuo Lietuvos vidurkio. Pagal šį rodiklį savivaldybė užima septintą vietą Lietuvoje. Šis tyrimas atskleidė, jog Kauno rajonas yra viena iš mažiausiai kliūčių sudarančių, labiausiai verslui atvira, verslo plėtrai pritaikyta bei palankiausias sąlygas verslui teikianti Savivaldybė. Rajone kuriama palanki verslo steigimo ir vystymo aplinka, didinama ekonominė veikla, mažinamas nedarbo lygis, suteikiamos lengvatos bei parama smulkiajam ir vidutiniam verslui. Taip pat tyrimo metu buvo pabrėžtas įdomus faktas, kad nors Lietuvos populiacija traukiasi, įmonių skaičius - auga. Nuo 2016 metų Lietuvos verslu lygis 2017 metais paaugo 4,3 procento.

Daugiau informacijos apie „Verslo kliūčių žemėlapis 2017“ rasite čia.