Muzikinis poezijos spektaklis „Kelionė“

Muzikinis poezijos spektaklis „Kelionė“

Spektaklio heroje žiūrovus pakeliauti gyvenimo poezijos keliais ir amžinai aktualių meilės paieškų takais. Donata Kielaitė atliks autorinį muzikinį poezijos spektaklį „Kelionė“, sukurtą pagal Juditos Vaičiūnaitės eiles.

J. Vaičiūnaitė (1937–2001) – žymi XX a. lietuvių poetė, išleido apie 20 poezijos rinkinių, rašė pjeses vaikams, kritinius straipsnius ir esė. Jos kūryboje ypatingą vietą užima Vilniaus miestas, kuriame autorė praleido didžiąją gyvenimo dalį. Autorė sugebėjo savo poezijoje atskleisti dvasingą, laisvą, gyvenimą mylintį žmogų, išryškėjusį per istorijos detales ir kasdienybės įspūdžius.

„Kelionė“ – tai ėjimas į save, persmelktas svaiginančios, kankinančios ir gydančios meilės. Tai kančios, džiaugsmo, susitaikymo su tikrove ir savimi istorija. „Aš nežinau, galbūt mano kuriama herojė išgyvens meilės pilnatvę ir pajus vienybę su savo siela, jos esybe. O gal ir ne, – apie savo spektaklį kalba D. Kielaitė. – Meilė... Juk tai kasdienė mūsų duona, kasdienė malda, kasdienis „mūzų prisilietimas“.

Bet kas gi paskatina aktorės kuriamą heroję leistis į tą prisiminimų kelionę? „Ogi tai, kad ji dar nėra susikūrusi savo gyvenimo tokio, kokio nori, apie kokį svajoja. Ji nori suvokti save šiandien, tačiau negali to padaryti, nes nėra „čia ir dabar“, nes viskas jai krinta iš rankų. O gal ji per daug prisirišusi prie mylimojo rankų ir negali paleisti praeities?..“, – apie savo heroję pasakoja Donata.

Į emocijų sūkurį herojė ners kartu su muzika. Spektaklio metu aktorė gitara atliks Frederiko Šopeno, Franco Šuberto bei kitų klasikinių kompozitorių kūrinius. Žiūrovai taip pat išgirs Antonio Carlos Jobim bosanovų melodijas.

Tekstas iš www.kamane.lt

  • 2017-03-14  nuo 17:30
2017-03-14 17:30 2017-03-14 17:30 Europe/Vilnius Muzikinis poezijos spektaklis „Kelionė“ Spektaklio heroje žiūrovus pakeliauti gyvenimo poezijos keliais ir amžinai aktualių meilės paieškų takais. Donata Kielaitė atliks autorinį muzikinį poezijos spektaklį „Kelionė“, sukurtą pagal Juditos Vaičiūnaitės eiles. J. Vaičiūnaitė (1937–2001) – žymi XX a. lietuvių poetė, išleido apie 20 poezijos... --- //www.kaunorajonas.lt/renginys/muzikinis-poezijos-spektaklis-kelione/date-20170314/ Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava, Kauno rajonas LT-53265, Lietuva, Kaunas, Kauno rajone Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
  • Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
  • Vytauto g. 21, Garliava, Kauno rajonas LT-53265, Lietuva
  • Žemėlapis
Daugiau informacijos