Paskaita „LDK integracija į Europą ir Sapiegų giminė“

Paskaita „LDK integracija į Europą ir Sapiegų giminė“

XVII Zapyškis buvo LDK didiko P. Sapiegos valdose, nuo Sapiegų pavardės kildinamas miestelio pavadinimas. Bet vis kyla klausimas, kodėl XVII a. pabaigoje P. Sapiega, būdamas Naugarduko vaivada, o vėliau Kijevo kaštelionas, fundavo senosios gotikinės bažnyčios pastatymą būtent Zapyškyje. P. Sapiega turėjo žemių ne tik aplink Zapyškį. Gal Zapyškio apylinkės tiesiog patiko P. Sapiegai, ir jis čia pastatė bažnyčia savęs įamžinimui. Gal šį kraštą P. Sapiega pamėgo dėl didelių miškų medienos išteklių eksportavimui Nemunu į tuo metu besikuriančius ir išteklių stokojančius Europos miestus? Kaip tada atrodė Zapyškis LDK ir Europos kontekste? Kokia buvo upės įtaka: ji skyrė pakrančių gyvenvietes ar jungė? 

Apie tai papasakos dr. Rūstis Kamuntavičius, Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros docentas, humanitarinių mokslų daktaras bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės instituto, užsiimančio LDK laikų istorijos tyrimais ir jų propagavimu, direktorius.

Paskaita iš projekto „Kodėl P. Sapiega bažnyčią pastatė Zapyškyje?“

  • 2018-09-27  19:00 - 20:30
2018-09-27 19:00 2018-09-27 20:30 Europe/Vilnius Paskaita „LDK integracija į Europą ir Sapiegų giminė“ XVII Zapyškis buvo LDK didiko P. Sapiegos valdose, nuo Sapiegų pavardės kildinamas miestelio pavadinimas. Bet vis kyla klausimas, kodėl XVII a. pabaigoje P. Sapiega, būdamas Naugarduko vaivada, o vėliau Kijevo kaštelionas, fundavo senosios gotikinės bažnyčios pastatymą būtent Zapyškyje. P. Sapiega turėjo žemių ne tik aplink... --- //www.kaunorajonas.lt/renginys/paskaita-ldk-integracija-i-europa-ir-sapiegu-gimine/date-20180927/ Kauno rajonas