Žygis „Kelionė laiku. Pokalbiai su protėviais“

Žygis „Kelionė laiku. Pokalbiai su protėviais“

Vėlinės, lapkričio antroji diena, yra bene seniausia tradicinė lietuviška šventė, menanti ikikrikščioniškus laikus, kurios išlikimą ir unikalumą lėmė ypatingas ryšys su mirusiųjų pasauliu. Seniau mirusiųjų atminimui skirta šventė buvo vadinama Ilgėmis ir trukdavo tris dienas. Šiandien ryškiausias Vėlinių paprotys – aplankyti artimųjų kapus, juos sutvarkyti ir uždegti žvakutę. Taip pat dera pasirūpinti ir niekino nelankomais, netvarkomais kapais.

Tad lapkričio 2 d. 19 val. vyks žygis „Kelionė laiku. Pokalbiai su protėviais“, kurio metu bus lankomos ir apdainuojamos Zapyškio seniūnijos senosios kapinės (Zizų ir Riogliškių kaimų plokštiniai kapinynai, Altoniškių piliakalnio pamirštos kapinės ir kt.), prisimenami senieji šios dienos papročiai.

Kelionės pradžia – Zapyškio prieplaukos automobilių stovėjimo aikštelė. Neturinčių galimybės vykti automobiliu, kviečiame susisiekti nurodytu telefono numeriu.

Dalyvauja: Zapyškio laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Altonė“ ir sutartinių giedotojų grupė „Devyniaragė“.

Tel. nr. pasiteiravimui – 8-625 93 881.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos bus viešinamos.

  • 2018-11-02  nuo 19:00
2018-11-02 19:00 2018-11-02 19:00 Europe/Vilnius Žygis „Kelionė laiku. Pokalbiai su protėviais“ Vėlinės, lapkričio antroji diena, yra bene seniausia tradicinė lietuviška šventė, menanti ikikrikščioniškus laikus, kurios išlikimą ir unikalumą lėmė ypatingas ryšys su mirusiųjų pasauliu. Seniau mirusiųjų atminimui skirta šventė buvo vadinama Ilgėmis ir trukdavo tris dienas. Šiandien... --- //www.kaunorajonas.lt/renginys/zygis-kelione-laiku-pokalbiai-su-proteviais/date-20181102/ Zapyškio prieplaukos automobilių stovėjimo aikštelė, Kauno rajone
  • Zapyškio prieplaukos automobilių stovėjimo aikštelė
  • Žemėlapis