Birželio 16–17 d. Kauno rajone viešėjo Čekijos organizacijos „Baťa Canal, o.p.s.“ delegacija. Vizitas vyko įgyvendinant „Erasmus+“ projektą, kurio partneris Lietuvoje yra Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras.
Kauno rajono savivaldybėje svečius priėmė vicemeras Laurynas Dilys. Susitikimo metu pristatytas Kauno rajono turizmo potencialas, aptartos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės, dalytasi patirtimi regionų pažinimo, edukacinių veiklų žmonėms su negalia ir aplinkosauginio švietimo srityse.
Vizito metu partneriai iš Čekijos taip pat susipažino su kurortine Kauno rajono teritorija, aplankydami Zapyškį, Kulautuvą ir Kačerginę. Svečiai lankėsi analogų Lietuvoje neturinčiame kultūros laive-žemkasėje „Nemuno7“, dviračiais išbandė Kauno rajono dviračių takus, aplankė Kačerginės kraštovaizdžio pažinimo taką, bei senąją Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią Zapyškyje.
Delegacija taip pat kėlėsi keltu „Vilkynė“, lankėsi Louiso Armstrongo aikštėje Vilkijoje, o Kulautuvoje - mineralinio vandens biuvetėje.
Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras su „Baťa Canal“ bendradarbiauja nuo 2022 m., siekdami plėtoti vandens turizmą, įgyvendinti bendrus ES projektus ir skatinti patirties mainus.
Šis vizitas – pirmasis iš trijų projekto partnerių susitikimų. Kiti susitikimai vyks Čekijoje ir Lietuvoje.
Nuotraukos: Kauno rajono savivaldybės, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro.