Verslo pradžia

 

Lietuvoje jau ilgus metus veikia "Vienas langelis" verslui - tai VšĮ "Versli Lietuva", kurią įsteigė Ekonomikos ir investicijų ministerija.

VšĮ "Versli Lietuva" nuo 2009 m. pataria ir konsultuoja asmenis verslo kūrimo ir vykdymo klausimais, taip prisidėdama prie konkurencingo verslo plėtros Lietuvoje.

 

Kiekvieno sėkmingo verslo pagrindas – tai konkurencinga ir perspektyvi verslo idėja. Ne retai iki tos idėjos seka ilgas ieškojimų ir išbandymų kelias, kurio šaknys karčios, tačiau išbandymų subrandinti vaisiai ypatingai saldūs.

Todėl turint idėją minty ir ryžto savy - metas nuspręsti, kokiu būdu verslauti jums priimtiniausia: vykdyti individualią veiklą ar steigti juridinį asmenį.

 

Individuali veikla - tai savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos.  Individuali veikla vykdoma pagal pažymą (IVP) arba pagal verslo liudijimą (VL). 

Pagal IVP galima vykdyti bet kokio pobūdžio veiklą, išskyrus tam tikrus atvejus kai yra privaloma įsteigti įmonę arba turėti leidimą suteikiantį teisę verstis tos rūšies veikla. Veiklos rūšys, kurias gali vykdyti tik įmonės

Veiklos, kuriomis galima vykdyti veikla pagal VL, nurodytos Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje (EVRK).

 

Juridinis asmuo - tai savo pavadinimą turinti įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri gali savo vardu įgyti ir turėti teises ir pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme.

FIZINIS ASMUO - tai įmonė, neturinti juridinio asmens teisių (individualioji įmonė ar ūkinė bendrija).

 

Nusprendus pradėti verslą ir išsirinkus verslo formą - veiklos vykdymą pagal individualią veiklą arba steigiant juridinį asmenį - taip pat svarbu žinoti, kokiais būdais yra steigiamas verslas, kokios yra verslo steigimo procedūros. Šiais laikais verslą visomis formomis galima įsteigti ir elektroniniu būtu, taip sutaupant laiką 


 

(informacija ruošiama)

Verslo steigimo procedūros

Kas yra verslo planas?

Leidimai ir licencijos

Parama verslui