Kauno rajonas

 

2018 metų akcentai Kauno rajone

 

 

"Turime kuo didžiuotis ir motyvuoti save judėti pirmyn, nes keistis, augti ir stiprėti yra gera!"

Valerijus Makūnas, Kauno rajono savivaldybės meras

 

Strateginiai tikslai

Konkurencinga ekonomika + Aukšta gyvenimo kokybė + Švari ir saugi aplinka

 

Demografija

Kauno rajono savivaldybė - viena iš nedaugelio Lietuvoje ir vienintelė Kauno regione, kurioje didėja gyventojų skaičius.

Registrų centro duomenimis, bendras gyventojų skaičius jau perkopė 100 tūkst. ribą.

 

Verslas

Karmėlavoje esančioje Kauno LEZ pritraukta virš 660 mln. EUR investicijų, veikia 32 kompanijos, sukurta 5 tūkst. darbo vietų. Karmėlavos seniūniją taip pat pasirinko Vokiečių "Hella" ir "Continental", JAV kompanija "Hollister" bei Europoje viena pirmaujančių transporto ir logistikos įmonių "Girteka Logistics".

Šalia Babtų iškilo žemės ūkio verslo įmonės "Agrokoncernas" pagrindinė būstinė.

Domeikavoje pastatyti didžiuliai "Hegelmann Transporte" sandėliai, kur neseniai iš Kauno miesto persikėlė ir kompanijos administracija. Netoliese naują centrą stato agroverslo įmonė "Rovaltra";

 

Keliai

Per 2018 metus Kauno rajone išasfaltuota ir atnaujinta beveik 28 km vietinės reikšmės kelių ir gatvių, sutvarkyta virš 17 km šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų, įrengta 13 automobilių stovėjimo aikštelių, įrengta 216 m apsauginių kelio atitvarų, pažymėta beveik 5000 kelio linijų, ženklu "Apsaugok mane" paženklintos 103 pėsčiųjų perėjos.

 

Švietimas

Iš pagrindų atnaujintos Čekiškės ir Piliuonos gimnazijos, renovuotos ir modernizuotos Čekiškės ir Eigirgalos (Domeikava) vaikų lopšelių-darželių patalpos.

Naujų ugdymo įstaigų statyba, senųjų atnaujinimas vyks tol, kol bus atnaujintas visas ugdymo įstaigų tinklas Kauno rajone, nes švietimas visada buvo ir bus prioritetinė sritis Kauno rajone.

 

Stadionai

Vilkijoje atidarytas vienas moderniausių stadionų Lietuvoje, Ežerėlyje rekonstruotas sporto aikštynas.

Šiuo metu vyksta dviejų Garliavos ugdymo įstaigų stadionų renovacijos darbai, parengti dar dviejų stadionų projektai.

 

Parkai

Fontanu, tvenkiniais, skulptūrinėmis kompozicijomis ir žaliosiomis zonomis pasipuošė Šimtmečio ir Kaimynystės parkai Garliavoje.

 

Paveldas

Ypač išgražėjo Pyplių piliakalnis Ringauduose, kur buvo sutvarkyta ir įrengta apžvalgos aikštelė, pėsčiųjų takai, nauji laiptai. 

Turizmui, lankytojams bei renginiams labiau pritaikyti tapo Piepalių (Babtai), Lantainių (Domeikava), Lepšiškių (Lapės), Vainatrakio (Taurakiemis), Samylų (Samylai), Jaučakių (Vilkijos apyl.), Ringovės (Vilkija), Altoniškių (Zapyškis) ir Jadagonių (Zapyškis) piliakalniai.

 

Bažnyčios

Gotikinėje Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje baigtas pirmasis tvarkymo darbų etapas, tęsiami prieigų tvarkymo darbai.

Kulautuvoje pradėtas Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčios atstatymas.

 

Pramogos

Kulautuvoje, kuriai kartu su Kačergine ir dalimi Zapyškio suteiktas kurortinės teritorijos statusas, pradėjo veikti vandenlenčių parkas "Dock7". Savivaldybės sutvarkytame karjere su paplūdimiais, terasomis, lauko kavine, sanitarinėmis patalpomis, paplūdimio tinklinio aikšte parkas tapo išskirtine laisvalaikio traukos zona. 

Iš Zapyškio laivybos sezono metu Kulautuvą galima pasiekti laivu-keltu "Vytis", nuo Šilelio kaimo (Raudondvaris) iki Kulautuvos sodų nutiestas dviračių takas.

 

Tradicijos

Legendinis bardų festivalis "Akacijų alėja" Kulautuvoje vyksta nuo 2001 m.

Zapyškio aitvarai "Tarp žemės ir dangaus" skraido nuo 2006 m.

Dainuojamoji poezija Raudondvaryje "Ant žemės krašto" skamba nuo 2007 m.

Tradicinė derliaus šventė "Rudens sambariai" visą Kauno rajono bendruomenę ir Savivaldybės užsienio partnerius kasmet sukviečia į puotą ir gražiausių Kauno rajono sodybų konkurso laureatų pagerbimą Raudondvario dvare.

Kasmet Valstybės dieną - Liepos 6-ąją Raudondvario dvare mini Kauno rajono gyventojai ir svečiai.

Mistiškame Samylų "Pėdos marių dugne" kasmet prisimenami Kauno marių užlietų kaimų ir sodybų gyvenimai.

2018-ųjų Kauno rajono Kalėdinės eglutės įžiebimo šventė pasipildė socialiniu akcentu - TV3 "Išsipildymo akcijos" finaliniu koncertu, kurio metu buvo paaukota beveik 220 tūkst. eurų.

Ilgametes tradicijas papildė ir kelios naujos: projekto "Kaunas ir Kauno rajonas - Europos kultūros sostinė 2022" renginiai ir "3x3 krepšinio čempionatas".

 

Įvertinimai

Nuo 2011 m. Laisvos rinkos instituto sudaromame Lietuvos savivaldybių indekse Kauno rajono savivaldybė užima lyderiaujančias pozicijas. 2018-aisiais Kauno rajonas pelnė antrą vietą tarp 54 mažųjų Lietuvos savivaldybių.

Lietuvos savivaldybių asociacija už pasiekimus kultūros srityje Kauno rajono savivaldybei įteikė "Auksinės krivūlės" apdovanojimą. Iš Savivaldybė jau turi šešias "Auksines krivūles".

Kauno rajonas pateko tarp trijų "Turizmo sėkmingiausių 2018" Lietuvos vietų.

Raudondvario dvaras nurungė 57 finalininkus iš Europos ir gavo prestižinį Europos kultūros turizmo tinklo ECTN apdovanojimą už "Raudondvario dvaro žirgyno sutvarkymą ir pritaikymą menų inkubatoriaus veiklai".

 

Šaltinis: "Kauno rajono savivaldybės 2018 m. ataskaita"