Babtyno dvaras

Dvarą prie Babtyno kaimo dar XVI a. įkūrė Šiukštų giminė. Pirmieji pastatai čia buvo mediniai. Vėliau dvaras priklausė Andriui Vilimavičiui ir Jokūbui Sauginavičiui. XVIII a., valdant Prozorams, mūru perstatytas Babtynas tapo reprezentaciniu dvaru.

1797 m. Babtynas parduotas Burhardui fon Korfui. Netrukus dvarą įsigijo kunigaikščiai Giedraičiai, valdę jį iki 1830 m. Tuomet dvarą nupirko grafai Benediktas Emanuelis ir Vanda Tiškevičiai, jie pastatė eklektinio stiliaus rūmus. Tiškevičių giminė čia šeimininkavo iki Pirmojo pasaulinio karo. Tarpukariu dvare gyveno, ūkį ir kultūrines tradicijas puoselėjo generolas Vladas Nagevičius (1881–1952), žemės gavęs už Lietuvos kariuomenės kūrimą.

Antrasis pasaulinis karas nutraukė dvaro klestėjimą. Sovietų okupacijos metais čia buvo kolūkio apylinkės kontora, daugiabutis namas.

Nuo 1999 m. prasidėjo naujas dvaro gyvenimo etapas: likusius pastatus įsigijo Mindaugas Šventoraitis ir po truputį dvarą sutvarkė, pritaikė gyvenimui ir kultūrinei veiklai.

 Alinos Paurazės ir Babtyno dvaro nuotraukos

Kas per dalykai
2022-12-08 Man tai nepatinka Kipras asmeniskai, durnelis kazkoks
žinia
2021-12-10 Mindaugai, Tavo sūnus Justas, kuris valdo Kuhne, Žemaičių 29, Kaune po šonkauliukų patiekalu pateikia tik SMULKINTUS KAULUS. Taip, vien tik kaulus su truputuku mėsos, bet tai šonkaulikais vadintis tikrai negali. Tiesiog gėda dėl tokio įžūlaus apvaginėjimo !!!