R. Polovinsko vasarnamis

Šis namas tarpukariu buvo vienas moderniausių viešbučių Baltijos šalyse. Šį ištaigingą vasarnamį greta garsiosios vilos „Vita“ 1936 m. pastatė to meto milijonierius, statybų kompanijos „Mūras“ savininkas Romanas Polovinskas.

„Viešbutis reprezentacinis, kurin galima kviesti išlepinčiausio skonio turistus ir svetimšalius“, – rašė to meto spauda. Viešbutyje buvo 18 kambarių, stilingi baldai, vonios, dušai (šiltas ir karštas vanduo), veikė puiki ventiliacija, centrinis šildymas. Įrengtos vyrų ir moterų kirpyklos, skaitykla ir biblioteka, lošimo patalpos. Sodelyje poilsiautojų laukė teniso ir kitokių žaidimų aikštelės, fontanas. Vasarnamis buvo pritaikytas gyventi vasarą ir žiemą, rūsyje įrengta katilinė, anglinė. Elektrą tiekė kurorto elektros stotis. Šalia vasarnamio įrengta „ledaunyčia“, joje buvo laikomi produktai.

Prieš karą ir po jo čia buvo įsikūrę Kulautuvos poilsio namai, nuo 1949 m. – vienas iš naujos Tuberkuliozės sanatorijos skyrių. Po Nepriklausomybės atgavimo čia veikia Kulautuvos seniūnija ir biblioteka.

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!