Sstyginių kvarteto „Chordos“ ir šiuolaikinės trombono muzikos virtuozo Mike Svoboda koncertas

Sstyginių kvarteto „Chordos“ ir šiuolaikinės trombono muzikos virtuozo Mike Svoboda koncertas

Šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalis „Muzikos ruduo“ tęsiasi, pristatydamas naujieną – tarptautinę programą!

Į smagų muzikinį nuotykį prieš didžiąsias metų šventes leidžiasi jau ne pirmą kartą kartu scenoje pasirodantys styginių kvartetas „Chordos“ ir šiuolaikinės trombono muzikos virtuozas Mike Svoboda (JAV / Vokietija). Pripažinkite, derinys nekasdienis – trombonas ir styginių kvartetas!

Nors publikai „Chordos“ pažįstamas puikiai, Mike Svoboda taip pat nebe pirmąkart lankysis Lietuvoje. Tiek čia, tiek Vokietijoje ar kitose šalyse jis yra atlikęs ne vieno lietuvių autoriaus kūrinį ir net pristatęs mūsų kompozitorių pasaulines premjeras.

Šiame koncerte taip pat išgirsite premjerą: kompozitoriaus Mariaus Baranausko festivalio ir Lietuvos kompozitorių sąjungos užsakytą kūrinį. Taip pat programoje skambės iš Rytų kultūroms būdingos ramybės muzikoje atpažįstamo Ramūno Motiekaičio kompozicija. Šalia mūsų šalies kūrėjų išgirsite, galime sakyti, šiuolaikinės muzikos klasikų kūrybą – britų kompozitoriaus Benedict Mason ir vieno didžiausią įtaką Europos muzikai padariusių XX amžiaus kūrėjų vokiečio Karlheinz Stockhausen opusus.

Su pastaruoju M. Svobodą sieja glaudūs kūrybiniai ryšiai. Dvylika metų grojant trombonu su kompozitoriumi K. Stockhausen 9–10 dešimtmetyje, kaip sako pats M. Svoboda, buvo esminis laikotarpis jo muzikinio kelio vystymuisi. Šiandien atlikėjas yra vienas iš pagrindinių K. Stockhauseno muzikos ir kūrybinio palikimo puoselėtojų pasaulyje. Jo patirtis leidžia itin įtaigiai bei autentiškai interpretuoti kompozitoriaus kūrinius.

Kviečiame susitikti nekasdieniuose garsuose ir artėjančias šventes pasitikti su neįprasta, tačiau naujas patirtis atveriančia muzika, lyg pažadu būsimiems metams – visada išlikti smalsiais dar neatrastų pasaulių tyrinėtojais.

  • 2023-12-13  nuo 18:00
2023-12-13 18:00 2023-12-13 18:00 Europe/Vilnius Sstyginių kvarteto „Chordos“ ir šiuolaikinės trombono muzikos virtuozo Mike Svoboda koncertas Šiuolaikinės lietuvių muzikos festivalis „Muzikos ruduo“ tęsiasi, pristatydamas naujieną – tarptautinę programą! Į smagų muzikinį nuotykį prieš didžiąsias metų šventes leidžiasi jau ne pirmą kartą kartu scenoje pasirodantys styginių kvartetas „Chordos“ ir šiuolaikinės trombono... --- //www.kaunorajonas.lt/renginys/sstyginiu-kvarteto-chordos-ir-siuolaikines-trombono-muzikos-virtuozo-mike-svoboda-koncertas/ Senoji Zapyškio bažnyčia , Muziejaus g. 1, Zapyškis, Kauno rajone Senoji Zapyškio bažnyčia [email protected]