Birželio
28 d.

NAUJOS PAŽINTYS. KAUNO RAJONO VERSLIŲ MOTERŲ KLUBAS


Inovatorė, verslininkė, vienos moderniausių farmacijos kompanijų Lietuvoje įkūrėja. RIMA BALANAŠKIENĖ

Farmacijos kompanijos „Aconitum“ savininkė ir vadovė Rima Balanaškienė farmacijos versle jau daugiau nei 20 metų. Ji gerai pažįstama ir TV žiūrovams bei radijo klausytojams.

Paradoksalu, bet baigusi medicinos studijas Rima pasinėrė ne į mediciną, bet į jai visiškai naują sritį – televizijos laidų kūrimą. Ji daugelį metų vedė „Sveikatos ABC“ laidą LNK televizijoje, o nuo 2019 metų jos sveikatos laida kas savaitę transliuojama „Žinių radijo“ eteryje. Laida „Sveikatos laikas“ nesitraukia iš Žinių radijo TOP laidų sąrašo.

 

 

Kaip teigia Rima, be televizijos, nebūtų gimęs ir farmacijos verslas „Tuo metu Lietuvos strategija buvo importuoti visus reikalingus vaistus, vietinė gamyba niekam neatrodė reikalinga. Idėja kurti įmonę gimė iš noro gaminti vaistus Lietuvoje. Tuo metu visi iš mūsų juokėsi, net valstybinės institucijos nežiūrėjo rimtai į mūsų užmojus gaminti  vaistus. Tačiau tai mūsų nesustabdė.“

Lietuvoje tuo metu buvo vos keletas augalinių vaistų, žmonės nesusimąstydami vartojo vis daugiau cheminių vaistų. Rima norėjo pasiūlyti alternatyvą – mokslu pagrįstą ligų gydymą augalinėmis medžiagomis.

„Aconitum“ reikėjo įveikti ne vieną iššūkį –  iš pamatų keisti įmonės kokybinę sistemą stojant į ES 2004 m., pralaužti ledus į eksporto rinkas, kurių šiandien virš 70, išlaikyti konkurencingą poziciją Lietuvoje, kur naujų gamintojų ir prekybininkų spaudimas neleidžia sustoti nei minutei. Įmonę į priekį visuomet vedė Rimos noras daryti tai, kas atrodo neįmanoma.

Rimos vadovaujama farmacijos kompanija, kuri veiklą pradėjo nuo homeopatinių preparatų gamybos rankiniu būdu, palaipsniui tapo viena moderniausių Lietuvoje. Per daugiau nei 20 gyvavimo metų, įmonėje buvo sukurta ir pagaminta daugiau nei 500 įvairių medicininių produktų – maisto papildų, receptinių ir nereceptinių vaistų. Rinkai nuolat pristatomi nauji, išskirtiniai ir vartotojų poreikius atitinkantys preparatai, o anksčiau sukurti produktai leidžia išlaikyti lyderio pozicijas jau keletą metų. Tai didina verslo partnerių pasitikėjimą ir įmonės prestižą kitose šalyse.

Įmonės gamyboje įdiegtos trys kokybės sistemos (GMP, RVASVT ir HALAL), naudojama tvari energija (geoterminė šildymo ir šaldymo sistema, saulės kolektoriai) – visa tai leidžia užtikrinti inovatyvią ir tvarią farmacinių preparatų gamybą.

Be to, „Aconitum“ – viena iš pirmųjų įmonių įsikūrusių Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Kai reikėjo pavadinti naujai tiesiamą gatvę, kurioje gyvuos įmonė, R.Balanaškienės siūlymu jai buvo suteiktas Inovacijų pavadinimas – nes tai įmonės kertinė vertybė ir varomoji jėga visą gyvavimo laikotarpį. Būtent inovacijos Rimai atnešė ir tarptautinį pripažinimą.

Už savo indėlį farmacijos srityje R. Balanaškienė buvo įvertinta ir Lietuvoje, ir pasaulyje – 2016 m. ji pelnė Ūkio ministerijos įsteigtą „Verslios moters“ apdovanojimą; 2018 m. nominuota Europos Komisijos konkurse „ES premija moterims novatorėms“. 2020 metais pirmą kartą Lietuvos istorijoje prestižiniame pasaulio farmacijos renginyje  R. Balanaškienė buvo nominuota Metų vadove (Excellence in Pharma: CEO of the Year) už inovatyvius sprendimus farmacijoje. 2021 metais „Aconitum“ vadovė pateko į dvidešimtuką verslininkių inovatorių moterų iš įvairių pasaulio šalių, apie kurias rašo Giada Palma savo  knygoje „20 women for innovation“.   
2022 m. Rima tapo aktyvia Inovacijų agentūros Sveikatos technologijų ir biotechnologijų darbo grupės nare. O dar nuo 2006 m. yra Nacionalinės farmacijos pramonės asociacijos prezidentė.

 

 

2022 m. Rima veda įmonę į naują biomedicinos erą, kurioje apjungiamas gamtinių medžiagų ir biotechnologijų potencialas. „2020 m. įkūrėme visiškai naują eksperimentinę laboratoriją, kurioje dirba Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Pirmųjų sukurtų priešvirusinių apsaugos priemonių moksliniai tyrimai rodo įspūdingus efektyvumo rezultatus. Tai mus įkvepia judėti toliau užsibrėžta linkme“.

„Tikime, kad būtent biomedicinos ir augalinių medžiagų sintezė yra ateitis. Augalai naudojami tūkstantmečiais, tačiau mes ir dabar nesame atskleidę visų jų  galimybių medicinoje. Panaudojant augalinių medžiagų potencialą su biotechnologijų siūlomomis galimybėmis galime gauti ateities medikamentus – efektyvius, tvarius ir sukeliančius žymiai mažiau nepageidaujamų reakcijų“. – žvelgdama į ateitį, viziją perteikia R. Balanaškienė.

Rima taip pat yra dviejų vaikų mama, turinti jau du anūkus, mėgstanti keliauti, mylinti gyvūnus, aistringai skaitanti knygas ir skirianti laiko dvasinio pasaulio pažinimui bei vertingiems filmams.