Rugsėjo
15 d.

Žurnalistų pažintinis vizitas Kauno rajone


Rugsėjo 14 d., į Kauno rajoną atkeliavo žurnalistai iš skirtingų Lietuvos portalų ir radijo laidų.  Šešios komandos, lydimos savivaldybės ir turizmo centro atstovų, leidosi į pažintinę kelionę kairiuoju Nemuno krantu.  Lankėme skirtingus verslo atstovus, veikiančius Ringauduose, Kačerginėje, Zapyškyje ir Ežerėlyje. Buvo nepaprastai įdomu išgirsti, nuo ko prasidėjo kiekvieno verslas, kaip šiandien sekasi jį vystyti.   

Kačerginės žolininkė Rūta Borūtienė užbūrė kvapniomis arbatomis, o jos pasakojimų apie sveikatai palankias arbatžoles ir augalus galima klausytis ne vieną valandą. 

Mėlynas autobusiukas – vaikų didžiausias džiaugsmas Kačerginėje ir Ringauduose. Tačiau verslinikas Andrius Laurinavičius su pilnu ledų autobusiuku gali atvykti į bet kurią užsakovui tinkamą vietą.

Šeimos restorano Kačerginėje "Velo baras" savininkai Jolanta ir Vytautas Sabaliauskai sutinka savo klientus, kaip artimus draugus, o pasakojimais apie pagamintus patiekalus priverčia nekantrauti paragauti.

Expedicija.lt - tai pramogų parkas po atviru dangumi, puiki vieta komandos formavimo išvykoms ir tiems, kas mėgsta aktyvų laisvalaikį. Vadovas Skirmantas Paukštys savo verslą vadina gyvenimo būdu ir tvirtina, kad kai darai, tai ką  mėgsti, nesisekti negali.

Aplankyta ir nemažai turizmo objektų: T.Ivanausko Obelybės sodyba, naujasis Kačerginės kraštovaizdžio pažinimo takas, Pyplių piliakalnis, dalis Kauno marių regioninio parko takų, fotomenininko A.Sutkaus foto galerija po atviru dangumi, kultūros laivas – Nemuno-7.

Broliai Marius ir Donatas Glušauskai - svirplių augintojai, UAB "Acheta" įkūrėjai. Pasak Mariaus, svirplių produktai sparčiai populiarėja Lietuvoje, tačiau didžioji dalis įmonės produkcijos iškeliauja į užsienį.

Indrė Benevičienė - UAB "Žali žali" įkūrėja, sveiko maisto ir gyvenimo būdo propaguotoja. Šiuo metu įmonės vadovas yra Indrės vyras Vincas, o pati Indrė sako esanti atsitraukusi nuo ofisinio darbo ir mėgaujasi daigindama daigelius bei vesdama Daigos Badaigos edukacijas įvairiaus amžiaus vaikams. 

"Šeimos desertinė" Ringauduose - nuostabus jaunos šeimos verslo pavyzdys ir vieni skaniausių tortų Pakaunėje. Savininkai Rūta ir Karolis Steponavičiai džiaugėsi savo ištikimų klientų gausa ir nemažėjančiomis užsakymų apimtimis.

"Kačerginės pamiškė" - labai jauki kaimo turizmo sodyba Kauno rajone, o taip pat Dovilės Ilevičienės - juodojo česnako prekės ženklo "Garlic Moon" įkūrėja. Juodasis česnakas - tai gurmaniškas, neatrastas skonis, išgaunamas be koncervantų ir cheminių priedų ilgą laiką brandinant ir fermentuojant Lietuvoje užaugintą česnaką. Jo nauda žmogaus imunitetui įrodyta moksliniais tyrimais ir žmonių atsiliepimais.

Vakarėjant apsilankėme grilio patiekalų restorane "Scena" Zapyškyje. Restorano direktorė Aistė Venskutonienė svetingai sutiko žurnalistus, kurių čia pastaruoju metu netrūksta ir iš Lietuvos, ir iš artimojo užsienio. Aistė papasakojo apie restorano idėjos gimimą, patiekalų skonio ir patiekimo ypatingumą, apie tai, kad "Scena" - tai ir pasirodymų erdvė jauniesiems muzikos talentams.

Dienos aptarime plaukiojant laiveliu "Zapyškis" žurnalistai bendrai pripažino, kad Kauno rajonas - tai neatrastas kraštas, turtingas išskirtiniais ir
versliais žmonėmis, pasakiška gamta ir gausa kultūros paveldo objektų.

Sveiki atvykę į Kauno rajoną!