Garsinė ekspedicija Zapyškyje „Klaipėdos krašto kompozitorių dialogai“

Garsinė ekspedicija Zapyškyje „Klaipėdos krašto kompozitorių dialogai“

Rugsėjo 3 d. [sekmadienį] 12:00 val ir 15:00 val Zapyškyje nuskambės Klaipėdos krašte kūrusių ar tebekuriančių kompozitorių kūriniai originalioje ir/ar dekonstruotoje formoje. Projektas skirtas Klaipėdos krašto metams paminėti.

Renginys - nemokamas!

REGISTRACIJA: https://forms.gle/t4DDaeBBQKz1Ryfm7

Ekspedicijos pradžia – Zapyškio senųjų kapinių koplyčia [https://t.ly/P4n4m], pabaiga – Senoji Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.

Projektas sudėliotas kaip garsinė ekspedicija-pasivaikščiojimas, kviečiantis klausytoją mobilių ausinių pagalba keliauti laikmečiais ir pažinti šimtmetyje kitusį Klaipėdos krašto profesionalų muzikos garsyną. Tai vientisa muzikinė kelionė originaliais ir dekonstruotais kompozitorių kūriniais. Pasivaikščiojimo metu po atviru dangumi skambės vienų žinomiausių Klaipėdoje ar jos krašte kūrusių ar tebekuriančių kompozitorių – Juozo Karoso, Stasio Šimkaus, Eduardo Balsio, Loretos Narvilaitės, Zigmo Virkšo, Mato Drukteinio kūriniai. Šiuolaikinėmis muzikos technologijų priemonėmis dekonstrukciją ir/ar papildymą šiandienos garsovaizdžių kontekstais atliks taip pat Klaipėdoje kuriantys muzikai Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas.

Fizine prasme ekspedicija aprėps tris Zapyškio istorijai ir kultūrai aktualius taškus: Zapyškio senųjų kapinių koplyčią [https://t.ly/P4n4m ], Kultūros laivą-žemkasę „Nemuno7“ ir Senąją Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią.

Šiuo projektu norima pakviesti šiandieninį klausytoją, ypač jaunąją kartą, iš naujo pažinti ir atrasti klasikų ir šiuolaikinę muziką kuriančių kompozitorių kūrybą. Priartinti akademinę muziką prie klausytojo ir pabrėžti dialogo su muzikos istorija ir šiandiena svarbą.

 

  • 2023-09-03  nuo 12:00
2023-09-03 12:00 2023-09-03 12:00 Europe/Vilnius Garsinė ekspedicija Zapyškyje „Klaipėdos krašto kompozitorių dialogai“ Rugsėjo 3 d. [sekmadienį] 12:00 val ir 15:00 val Zapyškyje nuskambės Klaipėdos krašte kūrusių ar tebekuriančių kompozitorių kūriniai originalioje ir/ar dekonstruotoje formoje. Projektas skirtas Klaipėdos krašto metams paminėti. Renginys - nemokamas! REGISTRACIJA: https://forms.gle/t4DDaeBBQKz1Ryfm7... --- //www.kaunorajonas.lt/renginys/garsine-ekspedicija-zapyskyje-klaipedos-krasto-kompozitoriu-dialogai/date-20230903/ Zapyškio senųjų kapinių koplyčia , Kauno rajone Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras
Daugiau informacijos