Grafikės Aistės Ramūnaitės parodos „Meilės Pėdsekiai“ atidarymas

Grafikės Aistės Ramūnaitės parodos „Meilės Pėdsekiai“ atidarymas

Spalvotos grafikos pradininkė Lietuvoje Aistė Ramūnaitė pristato savo magišką grafikos ir tapybos pasaulį, kuriame susipina praeities paslaptys ir dabartis, kupidonai ir žibutės, liūtai ir rožės, autorės šeimos ir grafų Tiškevičių istorija.

Grafikė, šių dviejų laiko gijų tarpininkė, įkvėpta daugiau kaip 500 metų skaičiuojančios savo šeimos – garsiausios žemaičių bajorų Rusteikų istorijos – ir relikvijos – grafo Alfredo Tiškevičiaus dovanotos Maldaknygės – kviečia į parodą „Meilės Pėdsekiai“, kurioje atsiveria visos žmogaus juslės, kur menininkė sujungia neįmanomus dalykus, ir įpainioja žiūrovą į savo be galo romantišką sielą.

Grafikė, domėdamasi grafų Tiškevičių, Raudondvario dvaro istorija ir vartydama trapius Maldaknygės puslapius, atrado jai itin artimą romantizmo herojų: tragišką figūrą, ieškančią idealios meilės, viską perteikiančios per gamtą ir vienišą. Tai Meilės Pėdsekiai parodoje atsiskleidžia per kupidonus, pučiančius muilo burbulus, liūtą, dangaus vartų ir mūsų idealų bei troškimų saugotoją, rožių ir žibučių, atkeliavusių iš vaikystės prisiminimų simbolius, per tekstūras ir prisilietimus, kvapus ir vaizduotę žadinančius vaizdus, romantišką grafikės Aistės Ramūnaitės poeziją ir metatekstus.

Meno kritikas Astijus Krauleidis-Vermontas

  • 2023-11-10  nuo 18:00
2023-11-10 18:00 2023-11-10 18:00 Europe/Vilnius Grafikės Aistės Ramūnaitės parodos „Meilės Pėdsekiai“ atidarymas Spalvotos grafikos pradininkė Lietuvoje Aistė Ramūnaitė pristato savo magišką grafikos ir tapybos pasaulį, kuriame susipina praeities paslaptys ir dabartis, kupidonai ir žibutės, liūtai ir rožės, autorės šeimos ir grafų Tiškevičių istorija. Grafikė, šių dviejų laiko gijų tarpininkė, įkvėpta daugiau kaip 500 metų... --- //www.kaunorajonas.lt/renginys/grafikes-aistes-ramunaites-parodos-meiles-pedsekiai-atidarymas/date-20231110/ Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno r., Kaunas, Kauno rajone Kauno rajono muziejus krmuziejus@gmail.com
Daugiau informacijos