L. Mykolaičio fotografijų paroda apie "Nemuno7"

L. Mykolaičio fotografijų paroda apie "Nemuno7"

Jau gegužės mėnesį Zapyškyje, kairiajame Nemuno krante bus prišvartuotas buvęs laivas-žemkasė paverstas tarpdisciplinine kultūros ir meno erdve „Nemuno7“. Susipažinti su žemkasės praeitimi galima jau šiandien. Šalia Senosios Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios iškilo fotografijų parodos stendai –  žvilgsnis į Nemuno laivybos istoriją.

Parodos autorius Lukas Mykolaitis – tyrėjas ir fotografas iš Kauno, dažniausiai dirbantis su asmeninių ir istorinių erdvių atvejais. Jiems fiksuoti kūrėjas naudoja įvairias dokumentacijos technikas, taip permąstydamas laiko, atminties, paveldo, informacijos rinkimo, saugojimo ir perdavimo temas.

Fotografijų parodos centre – prieš žemkasės transformaciją Luko Mykolaičio specialiai atlikta „Nemuno7“ erdvės dokumentacija, fiksuojanti laiko paveiktus, upės apnašų sluoksniais padengtus paviršius. Šie kadrai derinami su vintažinėmis, tarpukarį menančiomis Kauno upių laivybos fotografijomis, surinktomis Lietuvos jūrų muziejaus archyvuose. Pasak parodos autoriaus, tai – dar vienas laiko juostų sintezavimo pavyzdys ir vientisas, jutiminis naratyvas.