Natalie Levkovska tapybos ir piešinių parodos „Vasarvidžio nakties sapnas“ atidarymas

Natalie Levkovska tapybos ir piešinių parodos „Vasarvidžio nakties sapnas“ atidarymas

Kviečiame į Natalie Levkovska svajingų ir vasariškų darbų parodos atidarymą birželio 2 d., penktadienį, 18 val. Parodos autorė pasakoja, kad piešinių ir tapybos darbų serija kurta pastaruosius metus. Joje dominuoja žydinčio sodo motyvai, kurie, tarsi įvairiaspalvis kilimas, tampa mylinčių kiškių, apsireiškusiai juodajai gulbei, parko skulptūrų, mano pačios ir mitologinių būtybių fonu.

„Dienos ilgėja, o naktys tampa panašios į užsitęsusias sutemas, kupinas neaiškaus nerimo, nemigos ir saldaus laukimo. Oras sustingsta ir prisipildo paukščių čiulbėjimo, rožių, levandų ir nupjautos žolės kvapo. Kontempliuojant mėlynojo drugelio skrydžio trajektoriją, pasineriame į keistą būseną, kai pasaulis parodo savo dvilypį veidą, ir tai, kas buvo aišku ir žinoma, tampa net taip vienareikšmiška. Parke esančios skulptūros palydi jus savo gyvosiomis akimis, o žmogus, kurį anksčiau pažinojote, staiga atskleidžia savo mitologinę prigimtį. Pasaulis tampa šiek tiek pasakiškas, nors trumpam“, - mintimis ir idėjomis dalijasi dailininkė.

Anot menotyrininkės Saulės Mažeikaitės -Teiberės, Natalie Levkovska laisvai jaučiasi ir kurdama figūratyvinius kūrinius, nevengia eksperimentuoti. „Figūratyviniai darbai nėra tipiški dabartiniame lietuvių tapybos kontekste. Jos paveikslų tematika neretai aprėpia gamtos objektus ir architektūros detales, ir kasdienybės procesus, supindama natūrinį tikslumą, siužetinę intrigą ir fantazijas. Menininkė nesibodi ilgai medituoti ties augalų, medžių šaknų, ornamentų etc. grožiu, panaudodama tapybos priemones ar tiesiog piešdama“, - apie Natalie darbus ir kūrybą kalba menotyrininkė.

Paroda vyks iki liepos 2 dienos.

  • 2023-06-02  nuo 18:00
2023-06-02 18:00 2023-06-02 18:00 Europe/Vilnius Natalie Levkovska tapybos ir piešinių parodos „Vasarvidžio nakties sapnas“ atidarymas Kviečiame į Natalie Levkovska svajingų ir vasariškų darbų parodos atidarymą birželio 2 d., penktadienį, 18 val. Parodos autorė pasakoja, kad piešinių ir tapybos darbų serija kurta pastaruosius metus. Joje dominuoja žydinčio sodo motyvai, kurie, tarsi įvairiaspalvis kilimas, tampa mylinčių kiškių, apsireiškusiai... --- //www.kaunorajonas.lt/renginys/natalie-levkovska-tapybos-ir-piesiniu-parodos-vasarvidzio-nakties-sapnas-atidarymas/date-20230602/ Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno r., Kaunas, Kauno rajone Kauno rajono muziejus krmuziejus@gmail.com