Rasos Čepaitienės knygos „Postsovietinis tranzitas“ pristatymas

Rasos Čepaitienės knygos „Postsovietinis tranzitas“ pristatymas

▬ Liepos 10 d. (trečiadienį) 17.30 val. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje kultūros istorikė, profesorė Rasa Čepaitienė pristatys savo knygą „Postsovietinis tranzitas. Nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iki karo Ukrainoje“.

▬ Tai jau aštunta humanitarinių mokslų daktarės, kultūros istorikės Rasos Čepaitienės knyga, skirta komunistinės idėjos (pa)likimui postsovietinėse šalyse aptarti.

▬ Autorė analizuoja, kas per pastaruosius trisdešimt metų vyko buvusių sąjunginių SSRS respublikų atminimo kultūros srityje ir kultūros paveldo politikoje; kaip sovietmečiu kurtas simbolinis kraštovaizdis, žlugus jį palaikiusiai sistemai, pamažu virto materialiosiomis ir nematerialiosiomis praėjusios epochos liekanomis, kurios šiandien (per)interpretuojamos, (per)vertinamos, pritaikomos, perdirbamos, komerciškai išnaudojamos, apleidžiamos, ištrinamos ar patenka į paveldosaugos ir muziejininkystės akiratį.

▬ Šis tyrimas svariai papildo tiek apskritai postsovietines studijas, tiek sovietinio paveldo Lietuvoje analizę, o į aistras dažnai tebekeliančius pavienių epochos reliktų tvarkybos ar pašalinimo klausimus leidžia pažvelgti iš platesnės lyginamosios perspektyvos.

▬ Ar sovietinis žmogus išnyko kartu su jį kūrusiu režimu, o gal jį pergyveno? Ar postsovietinių visuomenių gyventojai išties išmoko gyvenimo sovietmečiu pamokas ir įgyvendino desovietizaciją? Kas, kaip ir kokiais tikslais šiandien išnaudoja „sovietinį palikimą“, kuris įgauna pačius įvairiausius ir prieštaringiausius pavidalus? Ar kurie nors iš tuomet sukurtų sovietinės kultūros atributų gali būti vertintini ir saugotini, o gal viską geriau išmesti į istorijos šiukšlyną kaip nežmoniškos santvarkos, tik veidmainingai besidangsčiusios humanistiniais sumetimais, liudijimą? Kviečiame Jus padiskutuoti!

▬ Knygą „Postsovietinis tranzitas“ turime bibliotekoje – prieš diskusiją siūlome perskaityti.

  • Liepos 10 d.  nuo 17:30
2024-07-10 17:30 2024-07-10 17:30 Europe/Vilnius Rasos Čepaitienės knygos „Postsovietinis tranzitas“ pristatymas ▬ Liepos 10 d. (trečiadienį) 17.30 val. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje kultūros istorikė, profesorė Rasa Čepaitienė pristatys savo knygą „Postsovietinis tranzitas. Nuo Sovietų Sąjungos žlugimo iki karo Ukrainoje“. ▬ Tai jau aštunta humanitarinių mokslų daktarės, kultūros... --- //www.kaunorajonas.lt/renginys/rasos-cepaitienes-knygos-postsovietinis-tranzitas-pristatymas/date-20240710/ Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Vytauto g. 21, Garliava, Kauno rajonas LT-53265, Lietuva, Kaunas, Kauno rajone Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Daugiau informacijos
  • Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka