„Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” Zapyškyje

„Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” Zapyškyje

2022 metų rugsėjo 4 dieną, Europos žydų kultūros dienų proga kviečiame atvykti į Zapyškį, kur lauko scenoje šalia Senosios Zapyškio bažnyčios įvyks išskirtinis kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurtos „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” koncertas. Kūrinį atliks Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai iš Lietuvos ir Izraelio.

Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” – tai šiuolaikiškas, bet tuo pačiu ir archajiškų atspalvių turintis muzikos projektas, kuriame didingai skamba senoviniai hebrajiški ragai šofarai, o į orkestro skambesį subtiliai įsiliejantys kanklių ir birbynės garsai persipina su egzotiškotiškomis Artimųjų Rytų melodijomis. Projekte dalyvauja multiinstrumentalistas iš Izraelio Yaron Cherniak, kuris groja net trimis Artimųjų Rytų instrumentais – Persijos taru, sazu ir Hurdy-Gurdy. Muzikologų manymu klasikinės muzikos persipynimas su Artimųjų Rytų melodijomis, lietuvių liaudies motyvais, klezmerio bei džiazo elementais – tai unikalus ir greičiausiai pirmą kartą istorijoje įvykęs world muzikos eksperimentas.

2021 metais, minint Holokausto 80-metį, vienas perspektyviausių jaunosios kartos kompozitorių Lietuvoje Jievaras Jasinskis ir senoviniais hebrajų instrumentais šofarais grojantis, idėjos autorius Tadas Daujotas, drauge sukūrė muzikinį projektą „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės”.

Projektą iš dalies finansuoja – Lietuvos Kultūros Taryba, Tautinių mažumų departamentas prie LRV, Izraelio ambasada Lietuvoje, Kauno rajono savivaldybė.

Organizatoriai: VšĮ „Prabudimo orkestras”

Renginys - nemokamas!

Daugiau informacijos - www.simfonija.eu

  • 2022-09-04  nuo 16:00
2022-09-04 16:00 2022-09-04 16:00 Europe/Vilnius „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės” Zapyškyje 2022 metų rugsėjo 4 dieną, Europos žydų kultūros dienų proga kviečiame atvykti į Zapyškį, kur lauko scenoje šalia Senosios Zapyškio bažnyčios įvyks išskirtinis kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurtos „Simfonijos iš Šiaurės Jeruzalės” koncertas. Kūrinį atliks Vilniaus m. savivaldybės... --- //www.kaunorajonas.lt/renginys/simfonija-is-siaures-jeruzales-zapyskyje/date-20220904/ Senoji Zapyškio bažnyčia , Muziejaus g. 1, Zapyškis, Kauno rajone VšĮ „Prabudimo orkestras”
Daugiau informacijos