Gydytojo, Lietuvos kariuomenės brigados generolo P. Vaiciuškos vila

Vila pradėta statyti 1935 m. (projekto autorius – architektas P. Valiukėnas). Joje gyveno Lietuvos kariuomenės brigados generolas, gydytojas, visuomenininkas Pranas Vaičiuška (1876–1939) su savo žmona Pelagija Grigorijevna ir sūnumi Jurgiu.

Po karo pastate veikė septynmetė mokykla, 1994–1998 m. jis tarnavo kaip laikinoji Kačerginės koplyčia. 2013 m. miestelio bendruomenės iniciatyva nykstantis tarpukario medinės architektūros statinys įrašytas į Kultūros vertybių registrą.

2014 m. vilą įsigijo kauniečio Algirdo Pukio šeima ir rekonstravo ją pagal suderintą tvarkybos darbų projektą su Kultūros paveldo departamentu (projekto vadovas – architektas R. Giedraitis). Išsaugota daug autentiškų elementų.

...veikė pradžios mokykla
2018-03-11 Kačerginės vidurinės mokyklos laikais, prieš atidarant daugiaaukštį pastatą - ten buvo vienas pagrindinių "korpusų" . Veikė kelios klasės, biblioteka. Už vilos - sklypas su "eksperimentiniais" darželiais. Būtų malonu apsilankyti trumpam buvusiems moksleiviams. Algirdas Pukis galėtų patart?